Kategorie
Biotech & Bioinfo IT

Stanford On-line

Do 9.10 można się jeszcze zapisać na udział w jednym z odważniejszych eksperymentów e-nauczania. Uniwersytet Stanford otworzył 3 kursy wprowadzające w tematykę sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i baz danych. Stworzono w ten sposób okazję, aby każdy chętny uczył się od najlepszych wykładowców jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. I to na poziomie oferowanym studentom Stanford!

Kursy są za darmo, wystarczy się zarejestrować, potrwają od 10.10 do ok. 16-18.12. Co tydzień udostępniana będzie nowa pula krótkich 15min wykładów, quizy sprawdzające wiedzę, i jeśli zapiszecie się na tryb zaawansowany, również zadania programistyczne i 2 egzaminy. Tryb podstawowy powinien zajmować ok. 2,5 godziny tygodniowo, zaawansowany ok. 10 godzin. Dla ułatwienia wyboru… można w dowolnym momencie trwania kursu zmieniać tryb 🙂 Należy tylko pamiętać, że przy przejściu na tryb podstawowy tracimy dostęp do zadań, a przy powrocie na zaawansowany mamy wyzerowane punkty/oceny. Dodatkowo po zakończeniu kursu wszyscy uczestnicy dostaną dyplomy od prowadzących z informacjami jak dobrze im poszło.

Już w tej chwili (przed rozpoczęciem) udostępnione są wykłady odświeżające zagadnienia przydatne podczas kursu. Formują się również internetowe (i nie tylko) grupy „wsparcia”.  Na samo AI, wg. ich twittera, zapisało się już ponad 115 tys. osób. Na zachętę, bez rejestracji, można sobie obejrzeć wprowadzające filmiki z ML:

http://www.ml-class.org/course/video/preview_list

Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test anty-spamowy: *